BEN - odborná literatura s.r.o. je kamenné a internetové knihkupectví specializované na technické knihy.

O nakladatelství

Knihy

Nakladatelství BEN – technická literatura je součástí stejnojmenné firmy a významně posiluje její postavení.


 
V nakladatelství se věnujeme vydávání především elektrotechnické literatuře a informacím na CD-ROM s obdobnou tématikou. Pozadu však nezůstává ani počítačová literatura a ostatní technické obory.

  • Elektrotechnická literatura – dáváme přednost spíše „slaboproudu“ a „mikrokontrolérům“, protože tyto obory mají v našem nakladatelství již jakousi tradici. Do budoucna se chceme také více věnovat „silnoproudu“, protože ten si průmysl naší země stále více žádá.
  • Počítačová literatura – v naší vlastní produkci nehledejte klasické uživatelské příručky ke kancelářským balíkům, i když jsme jich také několik v minulosti vydali. Jsme tu především proto, abychom podporovali tvůrčí schopnosti programátorů, designérů, techniků a všech těch, kteří se chtějí touto cestou vydat.
  • Ostatní technická literatura – Ať se jedná o servisní příručky k autům, stavební literaturu nebo jinou oblast techniky, jsme tu pro techniky – pro kutily amatéry i profesionální odborníky.
  • Duchovní literatura – s nadšením jsme vydali knihu Modrá Alfa – objevování skrytých schopností. Kurzem Modré Alfy také někteří z nás prošli. Myslíme si, že každý technik by kromě dostatku zdravého rozumu měl v sobě stále hledat nejen nezměrnou tvůrčí fantazii, báječnou paměť a překypující zdraví, ale i lidskost a cit.

První knihu jsme vydali v roce 1994. Od té doby jsme se značně zprofesionali­zovali. Stále sledujeme nové trendy a celkově se snažíme stále na sobě pracovat. V současné době vydáváme téměř 40 titulů ročně. Toto tempo zatím nechceme zvyšovat, jelikož raději dáváme přednost kvalitě před kvantitou. Méně je totiž někdy více. Proto také knihy vydáváme zpravidla v menším nákladu (typicky 1000 výtisků) a poté dotiskujeme. Autoři pak mohou snáze knihy v dalších vydáních průběžně aktualizovat, doplňovat a opravovat v nich případné chyby.

Snažíme se rovněž, aby obálky našich knih byly „líbivé“, protože dobrá technická kniha by měla zaujmout nejen obsahem, ale měla by hřát i na duši, kdykoliv si ji vezmete do ruky nebo se na ni podíváte. Z dálky je ve své knihovničce poznáte podle nápadného žlutého hřbetu.

V nakladatelství BEN – technická literatura bychom se neobešli bez schopných lidí. Kromě těch, kteří jsou u nás v trvalém pracovním poměru, disponujeme širokým kolektivem externích spolupracovníků, jenž tvoří překladatelé, kresliči, písařky, jazykoví korektoři, odborní recenzenti a mnoho dalších.

To všechno nám dává předpoklady, abychom mohli být užiteční i třeba pro vás.


Jazyky

Amper 2024