BEN - odborná literatura s.r.o. je kamenné a internetové knihkupectví specializované na technické knihy.

Předání dat do redakce

Na této stránce najdete doporučení a návody jakým způsobem nám předat rukopis v datové podobě.

Data každého rukopisu zabírají určitý prostor na disku. Podle velikosti těchto dat vám na základě našich zkušeností doporučujeme nejefektivnější způsob jejich předání k nám do redakce:

  • email (elektronická pošta) – vhodné pro menší objemy dokumentů, nepsaným standardem je mez cca 2 MB. Pomocí elektronické pošty lze přenést i více (např. až 10 MB), ale neúměrně tím zatížíte náš server
    Je-li dokument velký, zkuste jej např. „zazipovat“ (bezztrátově zkomprimovat). Do jednoho souboru tak „schováte“ např. celý adresář s dokumentem i doprovodnými obrázky.
  • úschovna – chcete-li nám předat objem dat do 100 MB, využijte veřejný server www.uschovna.cz, kterému vaše data předáte. My obdržíme od serveru emailovou zprávu s odkazem na vaše data, která si bez problému můžeme kdykoliv stáhnout.
  • CD nebo DVD – uložená data na datovém nosiči jsou rovněž vhodná pro předávání dat, zvláště velkých objemů. Nevýhodou je nutnost osobního předání nebo zaslání poštou. Na nosič také nelze uložit méně než 2 MB záznamu.
  • USB klíčenka (memory stick) – je také alternativou, pokud se u nás chcete zastavit osobně. Stažení dat z vaší digitální klíčenky je otázkou sekund až minut.
  • uložení na náš FTP server – je to alternativa ke službě www.uschovna.cz – data lze ukládat přímo na náš server. Na vyžádání vám sdělíme přístup. Následující nápověda je určena k nastavení FTP klienta v programu Total Commander.

Nastavení FTP přístupu v programu Total Commander

Program Total Commander je v podstatě nejpoužívanější a celosvětově nejrozšířenější souborový manažer, který má v sobě zabudovaného FTP klienta s velmi jednoduchým ovládáním. Program Total Commander lze stáhnout z odkazů, které vedou ze stránek výrobce www.ghisler.com. Následující řádky popisují nastavení FTP klienta.

CTRL + F – klávesová zkratka do menu nastavení FTP přístupu.

Omluva: Manuál připravujeme ke zveřejnění


Jazyky

Amper 2024