BEN - odborná literatura s.r.o. je kamenné a internetové knihkupectví specializované na technické knihy.

Jak vydat knihu

Chcete se stát naším autorem?

Co byste měli udělat pro to, abychom vám vydali knihu

Jistě jste si o nás přečetli, co vše se jako nakladatelství vydáváme a jak se chceme celkově na trhu profilovat. Než nás budete kontaktovat, zamyslete se nad tím, proč chcete nebo jste chtěli něco vytvořit, ať už je to kniha, CD/DVD nebo internetový příspěvek, případně jejich kombinace. Až budete mít jasno, co je vaším cílem, pošlete zprávu nebo zatelefonujte…

Je lhostejné, máte-li již s psaním knih nějaké zkušenosti nebo jste začátečník. Pomůžeme vám, co budeme moci, aby vaše dílo vyšlo co možná nejdříve. Můžete nabýt pocit, že téma se nám možná nebude tolik líbit. Protože okruh naší působnosti je dosti široký, dokážeme vám po vzájemné konzultaci poradit, na koho se obrátit, aby váš projekt bylo možné dovést do vítězného konce.

Dopředu vás však musíme upozornit, že pokud chcete psát knihu pouze pro peníze, obraťte se přímo na naši zdravou konkurenci. Ještě jsme nepotkali člověka, který by ze psaní knih zbohatl. Na druhou stranu musíme říci, že výše některých autorských honorářů předčily všeobecné očekávání, především na straně příjemců. Více informací vám napoví článek Ceny našich knih a co vše je ovlivňuje.

Jestliže se rozhodneme vydat knihu, na autory v žádném případě nepřenášíme nějaké finanční břemeno. Celou tíhu financování řešíme sami vlastními možnostmi. Autor je tedy vlastně jakýsi akcionář, který nám předá informace a my se je snažíme co nejlépe prodat. Je nutné zdůraznit, že našim cílem je prodat co nejvíce exemplářů díla, protože ziskovost tímto pro všechny zainteresované strany stoupá.

Jsme sehraný tým. Za dobu, co jako nakladatelství existujeme, jsme si vybudovali jisté know-how. Řada starších autorů si pamatuje z někdejšího SNTL, jak dlouho takové vydání trvá. Díky moderní technice a počítačovým programům bychom přirovnali vydání knihy v současné době k letu tryskáčem zvaným BEN. Obrázek o tom, jak průběh takového vydání vypadá, si můžete udělat, prostudujete-li si článek Výrobní postup, termíny a kvalita našich knih.

Co všechno děláme pro to, aby se kniha prodala?

  • Informaci o vašem díle zveřejníme zpravidla po dodání rukopisu na našich internetových stránkách. A to nejdříve v sekci „BEN – připravujeme“, bezprostředně po vydání jako BEN – nové knihy a následně pod příslušným sortimentem.
  • Informaci o vydaném díle pravidelně zveřejňujeme v našem tištěném Katalogu – Edičním plánu. Ten se v elektronické podobě (formát PDF) vyskytuje také na různých CD.
  • Informaci o nových knihách a CD se snažíme prezentovat prostřednictvím inzerce v odborném tisku.
  • Zboží se objeví téměř okamžitě po vydání na pultech všech našich prodejen.
  • Aktivním způsobem ho nabízíme dalším obchodním partnerům.
  • Všechny knihy, které prodáváme, jsou díky velmi dobré optimalizaci pro vyhledávače velmi snadno nalezitelné na Internetu.

Odkazy


Jazyky

Amper 2024