BEN - odborná literatura s.r.o. je kamenné a internetové knihkupectví specializované na technické knihy.

Tipy na vánoční dárky

Proč by si elektronici alespoň jednou za rok nemohli udělat radost?

 

Tipy na vánoční dárky  

Pro celou rodinu

Vysílací věže
Proč si koupit tuto knihu (proč chtít tuto knihu pod stromeček):
Své partnerce můžete prezentovat tuto knihu jako inspiraci na výlet do přírody, neboť televizní vysílače se nacházejí obvykle na zalesněných kopcích.
Kniha Vysílací věže je určena odborníkům i laikům, kteří hledají podrobnější informace o zeměpisné poloze, historii, technickém vývoji a současném vybavení vysílacích věží. Rozhlasové a televizní vysílací věže začaly vyrůstat v naší krajině počátkem druhé poloviny minulého století. Dominanty věží se dnes staly téměř součástí kopců a hor.
Přijměte tímto pozvání na výlet za technologickým pokrokem a zajímavými místy na mapě České republiky, seznamte se blíže s vysílači na Ještědu, Pradědu, Děvíně, pražském Žižkově a řadou dalších v nové publikaci Vysílací věže.
více informací >>

 

Tipy na vánoční dárky  

Pro manžela – kutila

Televizní technika DVB-T
Proč si koupit tuto knihu (proč chtít tuto knihu pod stromeček):
Své partnerce můžete argumentovat, že pomocí této knihu můžete „udělat“ na televizi lepší obraz.
Publikace popisuje v úvodních kapitolách základní porovnání mezi analogovou a digitální pozemskou televizí – výhody a nevýhody obou systémů. V teoretické části jsou postupně rozebrány způsoby komprimování obrazu a zvuku, protichybová ochrana, princip nově vyvinutého systému DVB-H a také nové platformy interaktivní televize MHP – (Multimedia home platform), popis fungování platformy MHP a její interaktivity v systému DVB.
Zajímavá je příloha, kterou tvoří barevné mapky pokrytí různých oblastí České a Slovenské republiky.

 
 

Tipy na vánoční dárky  

Pro manžela – radioamatéra

Holice – Mekka radioamatérů
Kniha je bohatou obrazovou historií mezinárodních setkání v Holicích. Publikace je takovým malým nahlédnutím do historie – přes všechna možná různá omezení tehdejší doby se přesto podařilo uspořádat několik seminářů, radioamatérských setkání a sympozií – jak to dokazují četné archivní fotografie.
Třeba se poznáte na některé z fotografií ze setkání.

 
 

Tipy na vánoční dárky  

Pro zvídavého synka

Rozeberte si PC
Příručka má podnadpis „Kniha pro kutily nového tisíciletí“, mohlo by se též dodat „…a pro totální bastlíře“, neboť to, co v knize najdete, nemá ve světě obdoby.
Je tedy určena všem, kteří se chtějí snadno, rychle a bez horentních finančních nákladů dozvědět něco o elektronice, avšak bez zbytečných a složitých teorií. A aby pak to, co se dozví, mohli nějak prakticky využít.
Kniha je psána „populárně technicky“ s humorně komentovanými příklady z praxe, které se skutečně udály. Je určena především pro začínající elektroniky, badatele a kutily.

 
 

Tipy na vánoční dárky  

Pro divokou dcerku

Věštby lásky
Celkem 44 vykládacích karet ve tvaru srdce nádherně ilustroval australský malíř Toni Carmine Salerno, jenž je zároveň autorem jedinečných inspirovaných textů, které s překvapující přesností zodpoví otázky srdce vaší dcery, ať už je zamilovaná, milující nebo lásku hledající.

 
 

Tipy na vánoční dárky  

Pro nervózní manželku

Červená kniha
Chcete-li mít od manželky alespoň na chvíli pokoj, kupte ji tuto knihu. Je to o psychologii.
Ale bacha – je to trošku dražší knížka (alespoň bude mít radost, že dostala hodnotný dárek – raději si ale nepředstavujte, kolik by za to bylo součástek).
Tak proč to nezkusit?

Jazyky

Amper 2024