BEN - odborná literatura s.r.o. je kamenné a internetové knihkupectví specializované na technické knihy.

Jak získat knihu zcela ZDARMA

Existuje několik možností jak získat zcela ZDARMA knihu z naší vlastní nakladatelské produkce.

Napište nezávislou recenzi

Pokud napíšete a zveřejníte recenzi některého z našich vlastních titulů, dáme vám za to výtisk ZDARMA. Podmínkou je, že recenze musí vyjít v tištěném médiu (časopise nebo novinách) nebo být dostupná (dohledatelná) na Internetu minimálně jeden rok (365 dnů) na běžně navštěvovaném místě. Toto místo musí být rovněž nalezitelné (indexovatelné) vyhledávačem.

Na základě dohody s autorem recenze může recenzent získat tu samou knihu, na kterou psal recenzi, nebo zcela jinou knihu z naší vlastní nakladatelské produkce. Za kvalitní nezávislou recenzi můžeme věnovat i více knih.

Upozornění: Na získání knihy za recenzi není právní nárok – vyhrazujeme si právo rozhodnout na základě kvality recenze a způsobu zveřejnění o tom, zda autorovi recenze dát odměnu formou knihy či nikoliv.

Recenze musí zároveň obsahovat odkaz na domovskou stránku knihy

Jak napsat nezávislou recenzi

Nezávislá recenze by měla být vyvážená. I na dobré knize lze najít „mouchy“ a opačně – tj. dobrý recenzent dokáže najít na knize pozitiva i negativa. Nestojíme o jednostranné pochlebování. Stejně tak je nemístná vulgární kritika. Recenze by měla obsahovat identifikaci toho, kdo ji napsal, nejlépe celé jméno a příjmení – žádný pseudonym nebo skovávání se za anonymitu.

Zúčastněte se Konkurzu PE A Radia

Již od roku 1998 sponzorujeme všechny konstruktéry, kteří se účastní Konkurzu PE A Radia o nejlepší elektronické konstrukce. Každý z účastníků obdrží vždy jednu knihu z naší produkce. Jeden z úspěšnějších konstruktérů získá od nás na základě výběru redakce časopisu PE A Radio knihy v celkové hodnotě 1000 Kč.

Více o sponzoringu najdete na stránce Sponzorujeme.

Staňte se naším autorem

Napíšete knihu, kterou vydá naše nakladatelství. Běžnou praxí je, že každý autor, který u nás vydá knihu, může získat pro svoji osobní potřebu (pro vlastní sebevzdělávání) knihu jiného autora, který u nás rovněž vydal knihu. Vyhrazujeme si, že na takovéto získání knihy není právní nárok.

Pošlete nám fotografii vaší technické knihovny

Pošlete nám fotografii vaší technické knihovny a získejte knihu ZDARMA. Bližší podmínky jsou na webu http://knihov­na.ben.cz.

Vypůjčení knihy z veřejné knihovny

Sice to není úplně zdarma, avšak za zapůjčení našeho titulu ve veřejné knihovně dáte obvykle jen zlomek ceny oproti tomu, co byste za něj zaplatili u nás.

Vypůjčení knihy z internetové knihovny

Alternativou k veřejným knihovnám je služba elektronické knihovny, která je dostupná na internetové adrese www.ibook.cz. Projekt je sice v počátcích, avšak věříme, že se časem rozvine.

 


Jazyky

Amper 2024