BEN - odborná literatura s.r.o. je kamenné a internetové knihkupectví specializované na technické knihy.

Známé chyby a možná vylepšení

Stará stránka, shop nefunguje

Ještě než nám napíšete o nějaké chybě – přečtěte si, prosíme, tuto stránku.

Dne 11. 9. 2007 jsme spustili nový elektronický obchod. Oproti tomu předchozímu je zcela přepracovaný. Přesto, že jsme jej před spuštěním vytrvale testovali, proklouzlo do finální verze několik funkcí, se kterými nejsme zcela spokojeni.
Na této stránce také najdete návrhy na několik vylepšení, na které jsme přišli až po vlastním spuštění shopu a které nám připadalo užitečné ještě doprogramovat.

Považujeme za seriózní vás na všechny tyto okolnosti upozornit, abyste nehledali chyby u sebe a byli k nám shovívaví, než vše ještě opravíme a vylepšíme. Děkujeme.

Pokud přijdete na nějakou chybu, která v tomto seznamu není uvedena, prosíme, napište nám o tom na . Stejně tak budeme potěšeni, když nás upozorníte i na obyčejný překlep nebo jinou drobnou nepřesnost. Děkujeme.

Přehled známých chyb a možných vylepšení

v elektronickém obchodu – shop.ben.cz

 • Hlavní stromové (nadřazené) kategorie neobsahují položky zboží
  Protože náš eshop obsahuje několik tisíc položek, chtěli jsme zrychlit načítání stránek při procházení kategoriemi a tak jsou položky obsaženy pouze ve „větvích“ mimo hlavní strom. Když se pak spustil shop, zjistili jsme, že na hlavní ploše stránky zůstala hlavička s počtem nalezených položek = nula. Víme, že to nevypadá dobře esteticky a také to může mást zákazníky. V připravované revizi bude vše vyřešeno jinak.
 • Občasné zobrazování starších (původních) obrázků v seznamech položek. Některé starší obrázky (např. z předchozího vydání) se objevily v přehledech zboží, zatímco na detailu zboží jsou ty z nového vydání. Na opravě pracujeme.
 • Vysvětlení: Funkce „Orientační skladová zásoba“ není zcela přesná
  To má více důvodů (proto jsme ji pojmenovali „Orientační“):
  • Generátor těchto počtů nemá on-line propojení s naším skladovým systémem a počty kusů, které se zobrazují na webu, mají přibližně 24hodinové zpoždění. Některé položky mají za tuto dobu značný pohyb – za den se u nás provede několik tisíc operací se zbožím.
  • Některé ze zobrazovaných kusů jsou již na vychystaných objednávkách jiných zákazníků, kteří si poslali objednávku ted samý den před vámi. Bohužel, účetně však figurují na skladě.
  • Jsme jen lidé – připouštíme, že při tak obrovském pohybu zboží uděláme občas chybu zaviněnou. A to přesto, že používáme čtečky čárových kódů a máme poměrně dobrý program pro skladové hospodářství. Lidský faktor se zkrátka nedá vyloučit ani v našem oboru.
  • Není možné uhlídat tak široký sortiment zboží. Stále jsou ve společnosti lidé, kteří odnesou zboží bez zaplacení. I když děláme všemožná preventivní opatření, nestačí to. Tudíž na to, co zloději ukradnou, přijdeme až v momentě, kdy se zpravidla jedná o poslední kus na prodejně. Proto jsme byli nuceni u menších počtů dávat informaci ve tvaru „0–1“ apod.
  • Přesto si myslíme, že tato informace je pro zákazníky alespoň nějakým vodítkem.
  • Doporučujeme: než si telefonicky ověřovat počty, je lepší poslat rezervaci přes eshop – pak máte prioritu před těmi, kteří se jen nezávazně dotazují.
 • Součet v košíku objednávky včetně poštovného a balného
  Aby kupující viděl co nejpřesněji celkovou cenu (včetně nákladů na odeslání), další revidovaná verze shopu bude mít tyto položky detailně specifikovány v řádkách pod zbožím. Zároveň i v potvrzovacím emailu bude přesně vyčíslená cena.
 • Jazykové záložky nepřepínají jazyk shopu
  Teprve další verze našeho elektronického obchodu bude řešena jako vícejazyčná.
 • Úhrada platebními kartami a alternativními platebními systémy
  Rovněž připravujeme do další verze eshopu.

na stránkách o firmě – www.ben.cz

 • Na hlavní stránce www.ben.cz je mírně odlišné menu oproti hlavní stránce shopu
  To je dáno dvěma rozdílnými systémy, na kterých celý web běží. Na naší hlavní stránce www.ben.cz je zatím menu definováno ručně, kdežto na shop.ben.cz se plní programově. V blízké budoucnosti dojde k poloautomatické synchronizaci, takže názvy hlavních kořenových kategorií budou identické.
 • Na několika místech zůstaly ještě neplatné odkazy na předchozí verzi eshopu
  Postupně tato místa odstraňujeme. Prosíme o shovívavost, když na takový odkaz narazíte. Popřípadě nám o něm dejte vědět na výše uvedený email. Neplatné odkazy z našich vlastních stránek by měly být opraveny nejdéle do konce měsíce září 2007.
 • Po zkopírování zdrojového kódu přes schránku se v některých editorech vloží navíc do tohoto zkopírovaného textu pomlčky
  Pokud by vložený obrázek nebyl funkční, zkontrolujte si správnost vloženého HTML kódu. Nejspolehlivější vyzkoušenou metodou je vložit text do Wordu (vyzkoušeno ve verzi 2002) a poté do vašeho HTML editoru. Chyba byla objevena na stránce Bannery a ikony.

Jazyky

Amper 2024