Změna cen našich vlastních titulů

Právě skončila poslední možnost jak získat naše knihy za zvýhodněné ceny.

Nejen na základě téměř dvojnásobného zvýšení sazby DPH jsme byli nuceni změnit ceny u většiny naší vlastní nakladatelské produkce. K úpravě cen došlo 4. 3. 2008 ve 13 hodin. Upozorňovali jsme na to cca s týdenním předstihem.

Doporučená cena pro koncového zákazníka se nezměnila, je však platná pouze při objednání přes náš eShop. Pro běžný pultový prodej jsou ceny mírně vyšší – internetový zákazník, který se „obslouží sám“, je opět zvýhodněn.

Dříve objednané zboží bude dodáno za původní ceny.


Původně jsme se domnívali, že budeme schopni lépe odolávat neúměrně se zvyšujícímu daňovému zatížení, avšak po ekonomickém vyhodnocení za první dva měsíce roku 2008 bylo nutné ceny upravit. Vždy když jsme před vydáním stanovovali cenu konkrétního titulu, odpovídala vynaložené práci a respektovala přiměřený zisk. Nikdo však nepočítal s tak razantním navýšením sazby DPH a s tak obrovskou inflací za poslední dobu (nárůst cen energií a pohonných hmot). V souvislosti s naší integrací do EU jsme spíše čekali u DPH opačný vývoj, který by kompenzoval nárůst ostatních nákladů. V mnoha zemích Evropské unie je totiž DPH na knihy nulová.

Nový ceník je ke stažení ZDE.


 Úterý, 26. 2. 2008 16.21 | Administrátor webu


Jazyky

Amper 2024