Reakce čtenářů

Učebnice programování PIC

18. 10. 2001, Zdeněk Adler

Dobry den,
mel bych malou prosbu - pred nedavnem jsem si zakoupil knihu Učebnice programování PIC a dle navodu sestavil programator. Bohuzel vsak vlastnim rychlejsi pocitac (PII/333) a programovani kontroleru selhava. Na vasich strankach jsem sice nalezl zdrojove kody programu, jelikoz vsak nemam zkusenosti s programovanim v jazyku C ani toto vyvojove prostredi nevlastnim, chtel bych poprosit o radu "co s tim". Myslim ze pocitace rady 386 nebo 486 se kterymi programator funguje jsou jiz davno na smetisti dejin, proto by se mozna sluselo uvest budto opravenou verzi programu pro rychlejsi PC, ci zcela novou verzi (napr. pro prostredi Windows) ktera nahradi tu stavajici. Dekuji za rychle vyrizeni a odpoved.

19. 10. 2001, Libor Kubica, redakce nakladatelství BEN - technická literatura

Vážený pane,
autor je v nynějším zaměstnání trochu více vytížen, proto poskytl zdrojový kod programu. Je mi však jasné, že někteří si s tím asi neporadí. Program právě napsal již před časem, tedy pro starší typ procesoru. Kniha byla také určena pro studenty, kteří podobné "stroje" ještě vlastní. Bohužel se o tuto knihu nečekal takový zájem. Tento náš "elektronický" rozhovor je vystaven na našich webových stránkách. Doufám, že se najde někdo, kdo si příslušný sw upraví a snad jej dá volně k dispozici i ostatním.

18. 10. 2001, Zdeněk Adler

Ještě máte jednu moznost. Můžete si koupit programátor PICOLO od fy ASIX (http://www.asix.cz), ten stojí cca 500 Kč a umí totéž.

10. 12. 2001, Václav Vacek (autor knihy)

Součástí Učebnice programování PIC je obslužný program pro programátor "PICPROG". Jde o dosovský program, a proto je nutné ho provozovat v operačním systému MS-DOS. Dosovské okno ve Windows 98 a vyšší neemuluje operační systém MS-DOS zcela korektně a programování někdy selhává. Řešením může být restartování takového počítače v režimu MS-DOS a spuštění programu "picprog.exe" striktně v prostředí MS-DOSu.

 


www.ben.cz